NOXy AdBlue
NOXy AdBlue
 

Zbiorniki do AdBlue

Jednym z najistotniejszych zagadnień związanych z AdBlue jest sposób przechowywania i dozowania roztworu. Temat ten obejmuje zarówno utrzymywanie roztworu w czystości jak i w odpowiednim zakresie temperatur.

slimline 1Często stosowanym sposobem przechowywania AdBlue jest paletopojemnik (IBC) o pojemności 1000L. W takim przypadku musimy pamiętać, aby przechowywać go „pod dachem” (np. w magazynie). Niestety wraz ze wzrostem zużycia AdBlue, użytkowanie paletopojemników zwykle staje się kłopotliwe. Konieczność ich częstej wymiany, przemieszczania, częstego demontażu i przełączania pomp nie wpływa pozytywnie na jakość i komfort użytkowania. Dlatego warto zainwestować w stacjonarny zbiornik magazynowy do AdBlue. Charakteryzuje się on dużą trwałością i starannością wykonania, a wbudowany panel dystrybucyjny z pistoletem ułatwia bezpieczne tankowanie floty.

Jeżeli planujemy użytkować zbiornik w pomieszczeniu zamkniętym np. w magazynie, wystarczającą opcją jest zbiornik jednopłaszczowy, gdyż zagrożenie negatywnym wpływem skrajnych temperatur jest znikome. Zwykle jednak użytkuje się zbiorniki dwupłaszczowe, pozwalające na dozowanie AdBlue na placu manewrowym czy na stacji tankowania paliw.

Zbiorniki mogą różnić się wielkością (zwykle stosuje się od 2.500 do 5.000 litrów), jak i wyposażeniem. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych istnieje wybór pomiędzy rozwiązaniami wypełniającymi podstawowe funkcje (magazynowanie i wygodna dystrybucja), jak i posiadającymi dodatkowe funkcje (np. większy licznik, czujnik przecieku czy karty flotowe z informatycznym systemem zarządzania tankowaniem). Dla stacji paliw polecamy zbiorniki i dystrybutory posiadające legalizowane przepływomierze dla sprzedaży (MID).

Firma Mital Sp. z o.o. jako wyspecjalizowany dystrybutor AdBlue posiada w ofercie zbiorniki renomowanych firm. Skontaktuj się z nami aby uzyskać pełną informację o naszej ofercie!